CW100505-R10J Bourns Inc. FIXED IND 100NH 120MA 2.52 OHM 100nH Unshielded Wirewound Inductor 120mA 2.52 Ohm 0402 (1005 Metric)
Part Nnumber
CW100505-R10J
Description
FIXED IND 100NH 120MA 2.52 OHM 100nH Unshielded Wirewound Inductor 120mA 2.52 Ohm 0402 (1005 Metric)
Producer
Bourns Inc.
Basic price
Categories Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors Manufacturer Bourns Inc. Series CW100505 Packaging Digi-Reel® Part Status Active Type Wirewound Material - Core Ceramic Inductance 100nH Tolerance ±5% Current Rating 120mA Current - Saturation - Shielding Unshielded DC Resistance (DCR) 2.52 Ohm Q @ Freq 20 @ 150MHz Frequency - Self Resonant 1.3GHz Ratings - Operating Temperature -55°C ~ 125°C Frequency - Test 150MHz Mounting Type Surface Mount Package / Case 0402 (1005 Metric) Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Following Parts
Random Products
(keyword CW100505-R10J Bourns Inc. FIXED IND 100NH 120MA 2.52 OHM 100nH Unshielded Wirewound Inductor 120mA 2.52 Ohm 0402 (1005 Metric))